Back

★ Ama-Woreda ase Itiyopiya



Ama-Woreda ase Itiyopiya
                                     

★ Ama-Woreda ase Itiyopiya

I-Woreda yisigaba noma ingxenye yesithathu ekuhlukanisweni kwezwe lase Itiyopiya. Ngokulandelana kuqala isifundazwe, kulandele isifunda, kulandele i-woreda bese kugcina iwadi. Ngezansi uhlu lwama-woreda ase Itiyopiya ngaphansi kwezifundazwe kanye nezifunda atholakala kuzona.

                                     

1. Afar

Awsi Rasu

  • Elidar.
  • Kori.
  • Semera Logiya.
  • Dubti.
  • Garani.
  • Adaar.
  • Mille.
  • Afambo.
  • Asayita.
  • Chifra.

Kilbet Rasu

  • Koneba.
  • Dallol.
  • Afdera.
  • Bidu.
  • Megale.
  • Erebti.
  • Abala.
  • Berhale.

Gabi Rasu

  • Gewane.
  • Canruka.
  • Amibara.
  • Awash Fentale.
  • Argobba.
  • Bure Mudaytu.
  • Dulecha.
                                     

2. Amhara

South Gondar

  • Tach Gayint.
  • Mirab Este.
  • Lay Gayint.
  • Simada.
  • Misraq Este.
  • Ebenat.
  • Kemekem.
  • Debre Tabor idolobha.
  • Farta.
  • Fogera.

North Wollo

  • Weldiya idolobha.
  • Bugna.
  • Guba Lafto.
  • Habru.
  • Gidan.
  • Wadla.
  • Meket.
  • Lasta.
  • Kobo.
  • Dawunt.
  • Delanta.

West Gojjam

  • Yilmana Densa.
  • Bure.
  • Finote Selam idolobha.
  • Kuarit.
  • Sekela.
  • Wemberma.
  • Goncha.
  • Dembecha.
  • Semien Achefer.
  • Jabi Tehnan.
  • Mecha.
  • Bahir Dar Zuria.
  • Debub Achefer.
  • Dega Damot.

Wag Hemra

  • Zikuala.
  • Gazbibla.
  • Abergele.
  • Soqota idolobha.
  • Soqota Zuria.
  • Sehala.
  • Dehana.

Agew Awi

  • Dangila.
  • Banja Shekudad.
  • Guagusa Shekudad.
  • Faggeta Lekoma.
  • Guangua.
  • Jawi.
  • Ankasha Guagusa.

Oromia

  • Kemise idolobha.
  • Bati.
  • Argobba.
  • Dawa Harewa.
  • Bahir Dar idolobha.
  • Dawa Chefe.
  • Artuma Fursi.
  • Jile Timuga.
                                     

2.1. Amhara North Gondar

  • Tach Armachiho.
  • Gondar idolobha.
  • Mirab Armachiho.
  • Metemma.
  • Dembiya.
  • Misraq Belessa.
  • Wegera.
  • Dabat.
  • Addi Arkay.
  • Jan Amora.
  • Beyeda.
  • Lay Armachiho.
  • Takusa.
  • Mirab Belessa.
  • Debarq.
  • Qwara.
  • Tegeda.
  • Alefa.
  • Chilga.
  • Gondar Zuria.
  • Tselemt.
                                     

2.2. Amhara North Wollo

  • Weldiya idolobha.
  • Bugna.
  • Guba Lafto.
  • Habru.
  • Gidan.
  • Wadla.
  • Meket.
  • Lasta.
  • Kobo.
  • Dawunt.
  • Delanta.
                                     

2.3. Amhara South Wollo

  • Kutaber.
  • Were Ilu.
  • Sayint.
  • Legahida.
  • Kombolcha idolobha.
  • Jama.
  • Dessie idolobha.
  • Kalu.
  • Debre Sina.
  • Kelala.
  • Magdala.
  • Dessie Zuria.
  • Tenta.
  • Ambassel.
  • Legambo.
  • Wegde.
  • Were Babu.
  • Abuko.
  • Tehuledere.
  • Mehal Sayint.
                                     

2.4. Amhara North Shewa

  • Menz Lalo Midir.
  • Efratana Gidim.
  • Termaber.
  • Asagirt.
  • Menz Keya Gebreal.
  • Basona Werana.
  • Menjarna Shenkora.
  • Kewet.
  • Ankober.
  • Menz Mam Midir.
  • Ensaro.
  • Geshe.
  • Berehet.
  • Merhabete.
  • Antsokiyana Gemza.
  • Mojana Wadera.
  • Angolalla Tera.
  • Mida Woremo.
  • Moretna Jiru.
  • Siyadebrina Wayu.
  • Debre Berhan.
  • Hagere Mariamna Kesem.
  • Menz Gera Midir.
                                     

2.5. Amhara East Gojjam

  • Shebel Berenta.
  • Goncha Siso Enese.
  • Dejen.
  • Hulet Ej Enese.
  • Bibugn.
  • Machakel.
  • Baso Liben.
  • Aneded.
  • Enarj Enawga.
  • Debay Telatgen.
  • Debre Markos idolobha.
  • Awabel.
  • Debre Elias.
  • Sinan.
  • Enbise Sar Midir.
  • Gozamin.
  • Enemay.
                                     

2.6. Amhara West Gojjam

  • Yilmana Densa.
  • Bure.
  • Finote Selam idolobha.
  • Kuarit.
  • Sekela.
  • Wemberma.
  • Goncha.
  • Dembecha.
  • Semien Achefer.
  • Jabi Tehnan.
  • Mecha.
  • Bahir Dar Zuria.
  • Debub Achefer.
  • Dega Damot.
                                     

2.7. Amhara Wag Hemra

  • Zikuala.
  • Gazbibla.
  • Abergele.
  • Soqota idolobha.
  • Soqota Zuria.
  • Sehala.
  • Dehana.
                                     

2.8. Amhara Agew Awi

  • Dangila.
  • Banja Shekudad.
  • Guagusa Shekudad.
  • Faggeta Lekoma.
  • Guangua.
  • Jawi.
  • Ankasha Guagusa.
                                     

2.9. Amhara Oromia

  • Kemise idolobha.
  • Bati.
  • Argobba.
  • Dawa Harewa.
  • Bahir Dar idolobha.
  • Dawa Chefe.
  • Artuma Fursi.
  • Jile Timuga.
                                     

3. Benishangul-Gumuz

Asosa

  • Bambasi.
  • Sherkole.
  • Kormuk.
  • Komesha.
  • Asosa.
  • Oda Bildigilu.
  • Menge.
                                     

4. Oromia

Borena

  • Yabelo.
  • Gomole.
  • Dillo.
  • Elowaye.
  • Dubuluk.
  • Dire.
  • Dehas.
  • Moyale.
  • Arero.
  • Wacile.
  • Teltele.
  • Miyu.

East Shewa

  • Bishoftu.
  • Adaama Naannoo.
  • Dugda.
  • Boora.
  • Jiddo Kombolcha.
  • Boosat.
  • Fantalle.
  • Gimbichu.
  • Liban.
  • Adaa.
  • Adaami Tullu.
  • Loome.

Guji

  • Odo Shakiso.
  • Aga Wayu.
  • Bore.
  • Saba Boru.
  • Negele.
  • Gumi Eldalo.
  • Goro Dola.
  • Adola.
  • Liben.
  • Uraga.
  • Wadera.
  • Girja.
  • Ana Sora.
  • Haro Walabu.
  • Dama.

Horo Guduru Welega

  • Abe Dongoro.
  • Jimma Genete.
  • Shambu.
  • Horo.
  • Abay Chomen.
  • Horo Buluq.
  • Hababo Guduru.
  • Amuru.
  • Jardega Jarte.
  • Coman Guduru.
  • Jimma Rare.
  • Guduru.

Kelam Welega

  • Sadi Chanka.
  • Dembidolo.
  • Gawo Kebe.
  • Lalo Kile.
  • Dale Wabera.
  • Dale Sedi.
  • Sayo.
  • Hawa Gelan.
  • Jimma Horo.
  • Yemalogi Welele.
  • Aira Guliso.
  • Gidami.
  • Anfillo.

North Shewa

  • Dera.
  • Jida.
  • Degem.
  • Gerar Jarso.
  • Abichuna Gnea.
  • Aleltu.
  • Fiche.
  • Hidabu Abote.
  • Kuyu.
  • Kembibit.
  • Debra Libanos.
  • Shararo.
  • Wara Jarso.
  • Yaya Gulele.

South West Shewa

  • Kersa Malima.
  • Dawo.
  • Becho.
  • Seden Sodo.
  • Tole.
  • Sodo Dacha.
  • Waliso.
  • Amaya.
  • Wonchi.
  • Ilu.

West Arsi

  • Dodola.
  • Heeban Arssi.
  • Kofale.
  • Kokosa.
  • Nageele.
  • Siraaro.
  • Nansabo.
  • Adaabaa.
  • Shashamanee.
  • Wando.
  • Shaalla.
  • Qoree.
  • Shashamene Naanawa.
  • Gadab Hasaasa.

West Hararghe

  • Shanan Dhuuggoo.
  • Hawi Gudina.
  • Anchar.
  • Habro.
  • Mieso.
  • Guba Koricha.
  • Tulo.
  • Darolebu.
  • Boke.
  • Gumbii Bordobe.
  • Badessa.
  • Doba.
  • Chiro Zuria.
  • Chiro.
  • Gemechis.
  • Burka Dimtu.

West Welega

  • Jarso.
  • Haru.
  • Mana Sibu.
  • Lata Sibu.
  • Sayo Nole.
  • Lalo Asabi.
  • Babo Gambela.
  • Kiltu Kara.
  • Kondala.
  • Yubdo.
  • Genji.
  • Boji Dirmaji.
  • Nejo.
  • Guliso.
  • Boji Chokorsa.
  • Ayra.
  • Gimbi.
  • Nole Kaba.
  • Begi.
  • Homa.

Oromia–Finfinne

  • Sebeta Hawas.
  • Burayu.
  • Canco.
  • Sendafa.
  • Sululta.
  • Mulo.
  • Walmara.
  • Laga Xafo Laga Dadhi.
  • Holeta Genet.
  • Sebeta.
  • Akaki.
  • Bereh.
  • Dukam.
  • Galan.

Buno Bedele

  • Boorracha.
  • Mako.
  • Dhidheessa.
  • Bedele.
  • Gachii.
  • Cawaqa.
  • Cooraa.
  • Dabohana.
  • Dega.

West Guji

  • Galaanaa.
  • Abbayaa.
  • Dugdaa Daawaa.
  • Qarsaa.
  • Suroo.
  • Malkaa Sooddo.
  • Hambalaa.
  • Bulee Horaa.


                                     

4.1. Oromia Arsi

  • Limuna Bilbilo.
  • Diksis.
  • Tena.
  • Marti.
  • Siree.
  • Luude Hexosa.
  • Baale Gasgar.
  • Honqoolo Waabe.
  • Shirka.
  • Roobe.
  • Gololcha.
  • Seeru.
  • Coole.
  • Asalla.
  • Muneesa.
  • Shanan Kooluu.
  • Doodota.
  • Heexosa.
  • Guuna.
  • Leemu fi Bilbilo.
  • Jeju.
  • Dugda Baatuu.
  • Aminyaa.
  • Askoo.
  • Suudee.
  • Xiyo.
  • Digaluu fi Xiijoo.
                                     

4.2. Oromia Bale

  • Gooro.
  • Dawe Qacan.
  • Agaarfaa.
  • Dallo Manna.
  • Roobe idolobha.
  • Gaasara.
  • Gurraadhamolee.
  • Gindhir.
  • Lagahiddaa.
  • Dawe Sarar.
  • Madda Wolaabu.
  • Ginir.
  • Sawenaa.
  • Raayituu.
  • Barbaree.
  • Gooba.
  • Sinaana.
  • Diinsho.
  • Gololcha.
  • Haranna Buluq.
                                     

4.3. Oromia Borena

  • Yabelo.
  • Gomole.
  • Dillo.
  • Elowaye.
  • Dubuluk.
  • Dire.
  • Dehas.
  • Moyale.
  • Arero.
  • Wacile.
  • Teltele.
  • Miyu.
                                     

4.4. Oromia East Shewa

  • Bishoftu.
  • Adaama Naannoo.
  • Dugda.
  • Boora.
  • Jiddo Kombolcha.
  • Boosat.
  • Fantalle.
  • Gimbichu.
  • Liban.
  • Adaa.
  • Adaami Tullu.
  • Loome.
                                     

4.5. Oromia East Wollega

  • Nekemte idolobha.
  • Sibu Sire.
  • Gida Ayana.
  • Haro Limmu.
  • Gida Kiramu.
  • Nunu Kumba.
  • Sasiga.
  • Guto Gida.
  • Wayu Tuka.
  • Gudaya Bila.
  • Leka Dulecha.
  • Kiramu.
  • Gobu Sayo.
  • Ibantu.
  • Limmu.
  • Guto Wayo.
  • Jimma Arjo.
  • Wama Hagalo.
  • Gudaya Jare.
                                     

4.6. Oromia Guji

  • Odo Shakiso.
  • Aga Wayu.
  • Bore.
  • Saba Boru.
  • Negele.
  • Gumi Eldalo.
  • Goro Dola.
  • Adola.
  • Liben.
  • Uraga.
  • Wadera.
  • Girja.
  • Ana Sora.
  • Haro Walabu.
  • Dama.
                                     

4.7. Oromia Horo Guduru Welega

  • Abe Dongoro.
  • Jimma Genete.
  • Shambu.
  • Horo.
  • Abay Chomen.
  • Horo Buluq.
  • Hababo Guduru.
  • Amuru.
  • Jardega Jarte.
  • Coman Guduru.
  • Jimma Rare.
  • Guduru.
                                     

4.8. Oromia Jimma

  • Sigmo.
  • Seka Chekorsa.
  • Tiro Afeta.
  • Agaro idolobha.
  • Gomma.
  • Botor Xolay.
  • Gera.
  • Guma.
  • Shebe Senbo.
  • Limmu Kosa.
  • Chora Botor.
  • Omo Nada.
  • Mana.
  • Sokoru.
  • Dedo.
  • Mancho.
  • Setema.
  • Bacho–Jimma.
  • Kersa.
  • Limmu Sakka.
  • Omo Beyan.
                                     

4.9. Oromia Kelam Welega

  • Sadi Chanka.
  • Dembidolo.
  • Gawo Kebe.
  • Lalo Kile.
  • Dale Wabera.
  • Dale Sedi.
  • Sayo.
  • Hawa Gelan.
  • Jimma Horo.
  • Yemalogi Welele.
  • Aira Guliso.
  • Gidami.
  • Anfillo.
                                     

4.10. Oromia North Shewa

  • Dera.
  • Jida.
  • Degem.
  • Gerar Jarso.
  • Abichuna Gnea.
  • Aleltu.
  • Fiche.
  • Hidabu Abote.
  • Kuyu.
  • Kembibit.
  • Debra Libanos.
  • Shararo.
  • Wara Jarso.
  • Yaya Gulele.
                                     

4.11. Oromia South West Shewa

  • Kersa Malima.
  • Dawo.
  • Becho.
  • Seden Sodo.
  • Tole.
  • Sodo Dacha.
  • Waliso.
  • Amaya.
  • Wonchi.
  • Ilu.
                                     

4.12. Oromia West Arsi

  • Dodola.
  • Heeban Arssi.
  • Kofale.
  • Kokosa.
  • Nageele.
  • Siraaro.
  • Nansabo.
  • Adaabaa.
  • Shashamanee.
  • Wando.
  • Shaalla.
  • Qoree.
  • Shashamene Naanawa.
  • Gadab Hasaasa.
                                     

4.13. Oromia West Hararghe

  • Shanan Dhuuggoo.
  • Hawi Gudina.
  • Anchar.
  • Habro.
  • Mieso.
  • Guba Koricha.
  • Tulo.
  • Darolebu.
  • Boke.
  • Gumbii Bordobe.
  • Badessa.
  • Doba.
  • Chiro Zuria.
  • Chiro.
  • Gemechis.
  • Burka Dimtu.
                                     

4.14. Oromia West Shewa

  • Midakegn.
  • Bako Tibe.
  • Abuna Ginde Beret.
  • Nono.
  • Meta Robi.
  • Cobii.
  • Toke Kutaye.
  • Cheliya.
  • Jibat.
  • Dire Enchini.
  • Ginde Beret.
  • Elfata.
  • Meta Walqixe.
  • Liban Jawwi.
  • Dendi.
  • Dano.
  • Jeldu.
  • Ambo.
  • Ejerie.
  • Ejersa Lafoo.
  • Ilu Galan.
  • Adaaa Bargaa.
                                     

4.15. Oromia West Welega

  • Jarso.
  • Haru.
  • Mana Sibu.
  • Lata Sibu.
  • Sayo Nole.
  • Lalo Asabi.
  • Babo Gambela.
  • Kiltu Kara.
  • Kondala.
  • Yubdo.
  • Genji.
  • Boji Dirmaji.
  • Nejo.
  • Guliso.
  • Boji Chokorsa.
  • Ayra.
  • Gimbi.
  • Nole Kaba.
  • Begi.
  • Homa.
                                     

4.16. Oromia Oromia–Finfinne

  • Sebeta Hawas.
  • Burayu.
  • Canco.
  • Sendafa.
  • Sululta.
  • Mulo.
  • Walmara.
  • Laga Xafo Laga Dadhi.
  • Holeta Genet.
  • Sebeta.
  • Akaki.
  • Bereh.
  • Dukam.
  • Galan.
                                     

4.17. Oromia Buno Bedele

  • Boorracha.
  • Mako.
  • Dhidheessa.
  • Bedele.
  • Gachii.
  • Cawaqa.
  • Cooraa.
  • Dabohana.
  • Dega.
                                     

4.18. Oromia West Guji

  • Galaanaa.
  • Abbayaa.
  • Dugdaa Daawaa.
  • Qarsaa.
  • Suroo.
  • Malkaa Sooddo.
  • Hambalaa.
  • Bulee Horaa.
                                     

5. Somali

Liben

  • Dollo Ado.
  • Gura Baqasa.
  • Bokolmayo.
  • Qarsadula.
  • Filtu.
  • Gura Damole.

Afder

  • Afder.
  • Limey Galbeed.
  • Baarey.
  • Hargelle.
  • Goro Bekeksa.
  • Ilig dheere.
  • Ceelkarri.
  • Dolobay.
  • Raaso.
  • Qooxle.
  • Cherati.

Jarar

  • Misraq Gashamo.
  • Gunagado.
  • Birqod.
  • Dhagax Madow.
  • Daroor.
  • Degehabur.
  • Dig.
  • Dhagax Buur.
  • Araarso.
  • Yoocaale.
  • Bilcil Buur.
  • Aware.

Erer

  • Yaxoob.
  • Lagahida.
  • Fiiq.
  • Xamaro.
  • Mayaa-Muluqo.
  • Qubi.
  • Salahad.
  • Waangay.

Shabelle

  • Abaqorow.
  • Danan.
  • Ferfer.
  • Elale.
  • Gode.
  • Beer Caano.
  • Kelafo.
  • Mustahil.
  • Limey Bari.
  • Cadaadle.

Fafan

  • Gursum.
  • Babille.
  • Goljano.
  • Harawo.
  • Harshin.
  • Wajaale.
  • Tuli Guled.
  • Harorays.
  • Kebri Beyah.
  • Awbare.
  • Jijiga.
  • Shabeeley.
  • Mula.

Korahe

  • Boodaley.
  • Marsin.
  • Kudunbuur.
  • Shilavo.
  • Higloley.
  • Kebri Dahar.
  • Laas-Dhankayre.
  • Dhooboweyn.
  • Shekosh.
  • Ceel-Ogadeen.

Sitti

  • Hadhagaale.
  • Geblalu.
  • Biki.
  • Mieso.
  • Shinile.
  • Erer.
  • Dembel.
  • Ayesha.
  • Afdem.

Dollo

  • Danot.
  • Lehel-Yucub.
  • Daratole.
  • Galadi.
  • Warder.
  • Galxamur.
  • Bokh.


                                     

6. SNNPR

Bench Maji

  • Semien Bench.
  • Bero.
  • Debub Bench.
  • Mizan Aman.
  • Maji.
  • Sheko.
  • Meinit Goldiya.
  • Meinit Shasha.
  • She Bench.
  • Surma.
  • Guraferda.

Gamo Gofa

  • Deramalo.
  • Geze Gofa.
  • Arba Minch.
  • Melokoza.
  • Sawla.
  • Zala.
  • Chencha.
  • Bonke.
  • Oyda.
  • Dita.
  • Boreda.
  • Arba Minch Zuria.
  • Kucha.
  • Mirab Abaya.
  • Uba Debretsehay.
  • Kemba.
  • Demba Gofa.

Gedeo

  • Kochere.
  • Wenago.
  • Bule.
  • Dila Zuria.
  • Yirgachefe.
  • Gedeb.
  • Dila.

Gurage

  • Meskane.
  • Kokir Gedebano.
  • Abeshge.
  • Soddo.
  • Geta.
  • Ezha.
  • Enemorina Eaner.
  • Endegagn.
  • Cheha.
  • Muhor Na Aklil.
  • Kebena.
  • Mareko.
  • Welkite.
  • Gumer.
  • Butajira.

Hadiya

  • Gibe.
  • Mirab Badawacho.
  • Limo.
  • Misraq Badawacho.
  • Ana Lemo.
  • Shashogo.
  • Soro.
  • Gomibora.
  • Hosaena.
  • Misha.
  • Duna.

Keffa

  • Chena.
  • Menjiwo.
  • Decha.
  • Cheta.
  • Bonga.
  • Telo.
  • Sayilem.
  • Gewata.
  • Gesha.
  • Ginbo.
  • Bita.

Kembata Tembaro

  • Tembaro.
  • Kedida Gamela.
  • Angacha.
  • Durame.
  • Hadero Tunto.
  • Kacha Bira.
  • Damboya.
  • Doyogena.

Silte

  • Wulbareg.
  • Mirab Azernet Berbere.
  • Misraq Azernet Berbere.
  • Sankurra.
  • Lanfro.
  • Silte.
  • Alicho Werero.
  • Dalocha.

South Omo

  • Semen Ari.
  • Hamer.
  • Debub Ari.
  • Selamago.
  • Bena Tsemay.
  • Nyangatom.
  • Male.
  • Dasenech.

Wolayita

  • Boloso Sore.
  • Offa.
  • Kindo Didaye.
  • Damot Gale.
  • Kindo Koysha.
  • Abela Faracho.
  • Boloso Bombe.
  • Humbo.
  • Damot Sore.
  • Sodo idolobha.
  • Damot Weyde.
  • Diguna Fango.
  • Damot Pulasa.
  • Sodo Zuria.
  • Awasa.


                                     

6.1. SNNPR Bench Maji

  • Semien Bench.
  • Bero.
  • Debub Bench.
  • Mizan Aman.
  • Maji.
  • Sheko.
  • Meinit Goldiya.
  • Meinit Shasha.
  • She Bench.
  • Surma.
  • Guraferda.
                                     

6.2. SNNPR Gamo Gofa

  • Deramalo.
  • Geze Gofa.
  • Arba Minch.
  • Melokoza.
  • Sawla.
  • Zala.
  • Chencha.
  • Bonke.
  • Oyda.
  • Dita.
  • Boreda.
  • Arba Minch Zuria.
  • Kucha.
  • Mirab Abaya.
  • Uba Debretsehay.
  • Kemba.
  • Demba Gofa.
                                     

6.3. SNNPR Gedeo

  • Kochere.
  • Wenago.
  • Bule.
  • Dila Zuria.
  • Yirgachefe.
  • Gedeb.
  • Dila.
                                     

6.4. SNNPR Gurage

  • Meskane.
  • Kokir Gedebano.
  • Abeshge.
  • Soddo.
  • Geta.
  • Ezha.
  • Enemorina Eaner.
  • Endegagn.
  • Cheha.
  • Muhor Na Aklil.
  • Kebena.
  • Mareko.
  • Welkite.
  • Gumer.
  • Butajira.
                                     

6.5. SNNPR Hadiya

  • Gibe.
  • Mirab Badawacho.
  • Limo.
  • Misraq Badawacho.
  • Ana Lemo.
  • Shashogo.
  • Soro.
  • Gomibora.
  • Hosaena.
  • Misha.
  • Duna.
                                     

6.6. SNNPR Kembata Tembaro

  • Tembaro.
  • Kedida Gamela.
  • Angacha.
  • Durame.
  • Hadero Tunto.
  • Kacha Bira.
  • Damboya.
  • Doyogena.
                                     

6.7. SNNPR Silte

  • Wulbareg.
  • Mirab Azernet Berbere.
  • Misraq Azernet Berbere.
  • Sankurra.
  • Lanfro.
  • Silte.
  • Alicho Werero.
  • Dalocha.
                                     

6.8. SNNPR South Omo

  • Semen Ari.
  • Hamer.
  • Debub Ari.
  • Selamago.
  • Bena Tsemay.
  • Nyangatom.
  • Male.
  • Dasenech.
                                     

6.9. SNNPR Wolayita

  • Boloso Sore.
  • Offa.
  • Kindo Didaye.
  • Damot Gale.
  • Kindo Koysha.
  • Abela Faracho.
  • Boloso Bombe.
  • Humbo.
  • Damot Sore.
  • Sodo idolobha.
  • Damot Weyde.
  • Diguna Fango.
  • Damot Pulasa.
  • Sodo Zuria.
  • Awasa.
                                     

7. Tigray

Debub Misraqawi

  • Enderta.
  • Dogua Tembien.
  • Hintalo Wajirat.
  • Saharti Samre.

Maekelay

  • Naeder Adet.
  • Werie Lehe.
  • Lailay Maychew.
  • Mereb Lehe.
  • Abergele.
  • Kola Tembien.
  • Enticho.
  • Adwa.
  • Tahtay Maychew.

Misraqawi

  • Irob.
  • Hawzen.
  • Ganta Afeshum.
  • Atsbi Wenberta.
  • Kilte Awulaelo.
  • Gulomahda.
  • Saesi Tsaedaemba.

Semien Miirabawi

  • Lailay Adiyabo.
  • Tselemti.
  • Medebay Zana.
  • Asgede Tsimbla.
  • Tahtay Koraro.
  • Tahtay Adiyabo.
                                     
  • Nationalities, and Peoples Region SNNPR Tigray Izifunda zase Itiyopiya Ama - Woreda ase Itiyopiya Ethiopia States Statoids Statoids. Kulandwe ngo - Zibandlela
  • Debub Misraqawi Tigray Mi rabawi Mekele Izifundazwe zase Itiyopiya Ama - Woreda ase Itiyopiya Ethiopia Zones Statoids Statoids. Kulandwe ngo - Masingana
  • ICanco yidolobha futhi yi - woreda engaphansi kwesifundazwe se Oromia, e - Itiyopiya Ethiopia shapefiles Ethiopia s Administrative Woredas africaopendata
  • IDukam yidolobha futhi yi - woreda engaphansi kwesifundazwe se Oromia, e - Itiyopiya Ethiopia shapefiles Ethiopia s Administrative Woredas africaopendata
  • IMula yi - woreda engaphansi kwesifundazwe se Somali, e - Itiyopiya Ethiopia shapefiles Ethiopia s Administrative Woredas africaopendata.org. Kulandwe
  • IBonga yidolobha futhi yi - woreda engaphansi kwesifundazwe se SNNPR, e - Itiyopiya Ethiopia shapefiles Ethiopia s Administrative Woredas africaopendata
  • IMarti yi - woreda engaphansi kwesifundazwe se Oromia, e - Itiyopiya Ethiopia shapefiles Ethiopia s Administrative Woredas africaopendata.org. Kulandwe
  • IDeder yidolobha futhi yi - woreda engaphansi kwesifundazwe se Oromia, e - Itiyopiya Ethiopia shapefiles Ethiopia s Administrative Woredas africaopendata
  • IShambu yidolobha futhi yi - woreda engaphansi kwesifundazwe se Oromia, e - Itiyopiya Ethiopia shapefiles Ethiopia s Administrative Woredas africaopendata
  • ILome noma Loome yi - woreda engaphansi kwesifundazwe se Oromia, e - Itiyopiya Ethiopia shapefiles Ethiopia s Administrative Woredas africaopendata.org
  • I - Asosa noma Assosa yi - woreda engaphansi kwesifundazwe se Benishangul - Gumuz, e - Itiyopiya Ethiopia shapefiles Ethiopia s Administrative Woredas africaopendata
                                     
  • IDhagax Buur yi - woreda engaphansi kwesifundazwe se Somali, e - Itiyopiya Ethiopia shapefiles Ethiopia s Administrative Woredas africaopendata.org.
  • IGida Kiramu yi - woreda engaphansi kwesifundazwe se Oromia, e - Itiyopiya Ethiopia shapefiles Ethiopia s Administrative Woredas africaopendata.org.
  • IDila noma Dilla yidolobha futhi yi - woreda engaphansi kwesifundazwe se SNNPR, e - Itiyopiya Ethiopia shapefiles Ethiopia s Administrative Woredas
  • IFiche yidolobha futhi yi - woreda engaphansi kwesifundazwe se Oromia, e - Itiyopiya Ethiopia shapefiles Ethiopia s Administrative Woredas africaopendata
  • IGinir yi - woreda engaphansi kwesifundazwe se Oromia, e - Itiyopiya Ethiopia shapefiles Ethiopia s Administrative Woredas africaopendata.org. Kulandwe
  • IChiro yidolobha futhi yi - woreda engaphansi kwesifundazwe se Oromia, e - Itiyopiya Ethiopia shapefiles Ethiopia s Administrative Woredas africaopendata
  • ISodo noma Wolaita Sodo yidolobha futhi yi - woreda engaphansi kwesifundazwe se SNNPR, e - Itiyopiya Ethiopia shapefiles Ethiopia s Administrative Woredas
  • ISululta yi - woreda engaphansi kwesifundazwe se Oromia, e - Itiyopiya Ethiopia shapefiles Ethiopia s Administrative Woredas africaopendata.org. Kulandwe
  • ICheliya yi - woreda engaphansi kwesifundazwe se Oromia, e - Itiyopiya Ethiopia shapefiles Ethiopia s Administrative Woredas africaopendata.org. Kulandwe
  • IDugda yi - woreda engaphansi kwesifundazwe se Oromia, e - Itiyopiya Ethiopia shapefiles Ethiopia s Administrative Woredas africaopendata.org. Kulandwe
  • IBabille yidolobha futhi yi - woreda engaphansi kwesifundazwe se Oromia, e - Itiyopiya Ethiopia shapefiles Ethiopia s Administrative Woredas africaopendata
  • IMaji yi - woreda engaphansi kwesifundazwe se SNNPR, e - Itiyopiya Ethiopia shapefiles Ethiopia s Administrative Woredas africaopendata.org. Kulandwe
                                     
  • IChencha yi - woreda engaphansi kwesifundazwe se SNNPR, e - Itiyopiya Ethiopia shapefiles Ethiopia s Administrative Woredas africaopendata.org. Kulandwe
  • IShilavo yi - woreda engaphansi kwesifundazwe se Somali, e - Itiyopiya Ethiopia shapefiles Ethiopia s Administrative Woredas africaopendata.org. Kulandwe
  • I - Ejerie yi - woreda engaphansi kwesifundazwe se Oromia, e - Itiyopiya Ethiopia shapefiles Ethiopia s Administrative Woredas africaopendata.org. Kulandwe
  • I - Adwa yi - woreda engaphansi kwesifundazwe se Tigray, e - Itiyopiya Ethiopia shapefiles Ethiopia s Administrative Woredas africaopendata.org. Kulandwe
  • IKonso yi - woreda futhi yisifunda esingaphansi kwesifundazwe se SNNPR, e - Itiyopiya Ethiopia Zones Statoids Statoids. Kulandwe ngo - Masingana 2, 2021
  • IDodola yi - woreda engaphansi kwesifundazwe se Oromia, e - Itiyopiya Ethiopia shapefiles Ethiopia s Administrative Woredas africaopendata.org. Kulandwe
  • IDaroor yi - woreda engaphansi kwesifundazwe se Somali, e - Itiyopiya Ethiopia shapefiles Ethiopia s Administrative Woredas africaopendata.org. Kulandwe

Users also searched:

ama-woreda ase itiyopiya, i-itiyopiya. ama-woreda ase itiyopiya,

...

Encyclopedic dictionary

Translation
Free and no ads
no need to download or install

Pino - logical board game which is based on tactics and strategy. In general this is a remix of chess, checkers and corners. The game develops imagination, concentration, teaches how to solve tasks, plan their own actions and of course to think logically. It does not matter how much pieces you have, the main thing is how they are placement!

online intellectual game →